Jak si možná vzpomínáte, minulý rok se na naší škole pořádal školní bazárek, na němž jste mohli prodat nebo směnit své nepotřebné věci a část výdělků věnovat na dobrou věc. Výtěžek z akce, tedy 2141 Kč, jsme věnovali mobilnímu hospici Ondrášek, který se stará o nevyléčitelně nemocné děti. Také neprodané věci z bazárku, které se prodejci rozhodli věnovat, putovaly do charitativního obchůdku Moment, který výtěžky z prodeje rovněž odevzdává Ondrášku.

FC Baník Ostrava byl osloven Mateřskou školkou Paprsek https://www.mspaprsek.eu/ s vypracovaným projektem k vybudování Smyslové a přírodní zahrady. Baník Ostrava by rád tuto akci podpořil a peníze na tento projekt zprostředkoval. Částka na vybudování zahrady je 110.000,- Kč. Baník se proto rozhodl tento projekt podpořit a spojit s jejich Baníkovským dnem dětí. Vybraná částka poputuje na vybudování této zahrady. I náš školní parlament se k této aktivitě připojil a připravil pro návštěvníky dětského dne 600 balených perníčků s logem našeho milovaného klubu.

PŘIPRAVUJEME: Pěstitelské klání 

V průběhu měsíce dubna odstartujeme školní pěstitelské klání – soutěž o nejkrásnější třídní truhlík. Každá třída obdrží od Parlamentu svůj vlastní truhlík a zeminu.

V týdnu před Velikonocemi se bude Baník připravovat na důležitý zápas s Opavou, který odehraje v neděli 21. 4. od 17:00 na Městském stadionu ve Vítkovicích.

Březen je Měsícem čtenářů. Knihovny pořádají nejrůznější akce, prvňáčci jsou pasováni na čtenáře. Také Parlament si ve spolupráci s vyučujícími českého jazyka, Mgr. Magdou Pokludovou a Mgr. Radanou Mikulenkovou, připravil několik akcí.

Soutěž ke Dni památky obětí holocaustu měla velký úspěch. Proto jsme si pro vás připravili další podobnou akci. Nejen, že v březnu slavíme Měsíc knihy, ale od jara 2018 do jara 2019 slavíme také Rok Rychlých šípů. Tyto příběhy Jaroslava Foglara znali dobře hlavně vaši prarodiče a rodiče, ale možná i vy jste je už někdy četli jako knihu nebo jako komiks. Pokud ne, je načase to napravit.

14. února oslavíme v rámci mezipředmětových vztahů Den Sv. Valentýna. V rámci tohoto dne budou připraveny různé aktivity, zejména valentýnská pošta. 

V pátek 22. 2. na hale v 1. patře proběhne soutěž krásy – místo žáků a žákyň budou ale o pomyslnou korunku soutěžit jejich plyšáci. Do soutěže bude mít každý možnost přihlásit jednoho plyšáka, a to jakékoliv velikosti a druhu, musí se ale jednat o plyšovou hračku.

Po fotbalových utkáních dostanou prostor také florbalisté, a to v rámci školního florbalového turnaje. Turnaj pro 1. stupeň se uskuteční v pondělí 18.2. od 16:00 do 17:00 v tělocvičně. 2. stupeň odehraje turnaj o týden později, tedy v pondělí 25.2. rovněž od 16:00 do 17:00 v tělocvičně. 

Od roku 2005 je 27. leden Mezinárodním dnem památky obětí holocaustu. V tento den si připomínáme památku šesti milionů Židů, pěti milionů Slovanů, tří milionů etnických Poláků, dvou set tisíc Romů, dvou set padesáti tisíc mentálně a fyzicky handicapovaných lidí a devíti tisíc homosexuálů, kteří byli zavražděni nacistickým režimem během druhé světové války. 27. leden je zároveň výročím osvobození koncentračního tábora v Osvětimi Rudou armádou. 

Jednou z prvních akcí Parlamentu byl prvorepublikový týden, v jehož rámci se uskutečnilo utkání na počest historických ostravských fotbalových týmů TJ Slovan Ostrava a SK Slezská Ostrava, který byl předchůdcem dnešního FC Baník Ostrava. Na začátku prosince se odehrálo také Mikulášské fotbalové utkání dívčích týmů. V návaznosti na tato utkání se Parlament rozhodl podpořit i současný tým Baníku, který se po několika neúspěšných letech vyhoupl na přední místa tabulky. V předvánočním čase jsme se tak rozhodli darovat hráčům jejich vlastní vánoční stromeček.

Jako každý rok bude mít naše škola vánoční stromeček, o jehož výzdobu se tradičně budou starat Mgr. Kristýna Židková a Mgr. Petra Kubjatková. Letos si stromeček i slavnostně rozsvítíme, a to 3. prosince o velké přestávce. Všechny proto zveme na halu u jídelny, kde nám pan školník stromeček slavnostně rozsvítí a my si společně zazpíváme za hudebního doprovodu Mgr. Jiřího Horáka koledu Půjdem spolu do Betléma.