Halloween se slaví většinou v anglicky mluvících zemích, převážně v USA, Kanadě, Velké Británii, Irsku, Austrálii, Novém Zélandu. Jeho komercializace začala okolo roku 1900, první kostýmy se začaly objevovat někdy v roce 1930 a 'trick-or-treating' se datuje k roku 1950. U nás Halloween nemá takovou tradici, jako v anglicky hovořících zemích. Mezi dětmi sice získává stále větší oblibu, ale u většiny z nás má daleko hlubší význam svátek Všech svatých nebo „Dušičky“ – památka zesnulých.

V minulých letech měly oslavy Halloweenu i na naší škole tradici, kterou bychom rádi obnovili. Chceme umožnit žákům oslavit tento svátek společně, i mimo vlastní třídu, a hlavně se pobavit i po vyučování.

 

V podvečer 1.11.2018 tak budete mít možnost přijít se pobavit na halloweenskou diskotéku – zatančit si v kostýmech nebo se vyfotit ve speciálním fotokoutku, kde budou připraveny strašidelné propriety. Fotografie pak můžete sdílet na svých sociálních sítích se speciálním hashtagem #HWzelena.

 

Můžete se také těšit na cocktail bar se speciálními halloweenskými drinky (samozřejmě nealko) a slané i sladké občerstvení. Každý učitel, který dorazí v kostýmu, obdrží welcome drink zdarma!