V květnu proběhla první akce školního parlamentu – orientální bazárek. Jednalo se o jakousi ochutnávku toho, co by žákovský parlament rád naší škole nabídl: zajímavé akce, při kterých můžeme být více spolu, navzájem se poznávat a třeba se i něco naučit. Na hale v prvním patře se tak sešli učitelé, žáci prvního i druhého stupně, a také někteří rodiče. 

Během bazárku měli žáci příležitost otestovat své obchodní dovednosti – bylo třeba vybrat zboží k prodeji, stanovit cenu, přesvědčit zákazníky ke koupi a dobře počítat. Nakupující pro změnu mohli vyzkoušet smlouvání, které je na tržnici, jako byla ta školní, běžnou záležitostí. 

Na dekách, které sloužily místo prodejních stánků, byly k vidění hračky, oblečení, knihy, hry, DVD, šperky nebo různé bytové dekorace či nádobí. Některé z kousků byly opravdové unikáty, které už nikde jinde k sehnání nejsou. Prodávající i nakupující se mohli také občerstvit nealkoholickými nápoji a pochutnat si na nachos nebo sladkých muffinech u stánku, v němž obsluhu zajišťovali dobrovolníci z řad žáků 8.B. 

Vydělané peníze si prodejci mohli buď ponechat, nebo jejich část věnovat Mobilnímu hospici Ondrášek, na který putoval také veškerý výtěžek ze stánku s občerstvením. Na Mobilní hospic Ondrášek se vybralo celkem 2035 Kč, které byly předány ředitelce hospice, paní Bronislavě Husovské. Neprodané zboží se někteří žáci rozhodli věnovat charitativnímu obchůdku Moment, který veškerý výtěžek z prodeje věnuje rovněž Mobilnímu hospici Ondrášek.