Jak si možná vzpomínáte, minulý rok se na naší škole pořádal školní bazárek, na němž jste mohli prodat nebo směnit své nepotřebné věci a část výdělků věnovat na dobrou věc. Výtěžek z akce, tedy 2141 Kč, jsme věnovali mobilnímu hospici Ondrášek, který se stará o nevyléčitelně nemocné děti. Také neprodané věci z bazárku, které se prodejci rozhodli věnovat, putovaly do charitativního obchůdku Moment, který výtěžky z prodeje rovněž odevzdává Ondrášku.

20. června od 15:30 – 17:30 si tuto akci zopakujeme. Výtěžek tentokrát pomůže opuštěným pejskům v útulku Sedliště ve Frýdku-Místku. Další změnou oproti minulému roku bude místo konání – prodej se tentokrát uskuteční na školním hřišti pod širým nebem. Bude vám tedy stačit deka nebo osuška, která bude vaším prodejním místem, a podle počasí také opalovací krém. Své stánky si můžete začít chystat od 15:00. Po skončení akce si každý prodejce své prodejní místo také uklidí.

Prodávat nebo směňovat můžete vše, co už doma nepotřebujete – hračky, knihy, bižuterii, oblečení, hry... zkrátka vše, co vám vaši rodiče dovolí prodat, směnit nebo darovat. Pro inspiraci doporučujeme nahlédnout do galerie z loňského bazárku, kterou najdete na našich stránkách. Maximální částka, za kterou můžete věc prodávat, je stanovena na 100 Kč. Do připravené kasičky pak můžete darovat libovolnou částku. Neprodané věci, které se rozhodnete věnovat, opět odvezeme do Momentu a podpoříme tak mobilní hospic Ondrášek.

Pokud byste chtěli podpořit pejsky v útulku nákupem, k dostání budou tzv. „pejsci v měchu“. Jedná se o variantu pouťového „štěstíčka“ neboli „kočky v měchu“ - sáčku, ve kterém můžete najít cokoliv. Malého pejska v měchu pořídíte za 5 Kč, většího za 10 Kč. Všechny takto vybrané peníze půjdou přímo do sbírkové kasičky. Na útulek věnujeme také výtěžek z prodaného občerstvení.

Na závěr upozorňujeme, že akce je určena pro žáky, učitele, případně rodiče žáků této školy, kteří jsou všichni vítáni. Pro veřejnost bude školní hřiště v průběhu konání akce uzavřeno a nebudou se na něm tedy odehrávat žádné sportovní aktivity.